Malatya 1 Şubesi

KUDÜS MÜSLÜMANLARIN ONURUDUR

      Amerika ve İsrail'in istilacı, işgalci ve sinsi oyunları ile Filistin'i parçalama planına karşı hep birlikte sesimizi ve sözümüzü yükseltmek ve dünya kamuoyunu harekete geçirmek  için  Malatya  Sivil Toplum Kuruluşları  adına Memursen Malatya İl Temsilcisi ve Eğitim -Bir- Sen 1No'lu şube Başkanı Hüseyin SÖYLEMEZ, Yeni Camii Meydanında basın açıklaması yaptı.

     Söylemez, dün gece yapılan bir toplantı sonrasında, Dünyanın sömürgeci ve emperyalist gücü ABD’nin Başkanı Donald Trump ve İşgalci Terörist İsrail’in Başbakanı Netanyahu, yüzyılın barış planı adıyla "Yüzyılın Utanç Planını" açıkladılar. Bu sözde anlaşma ile kendi ülkelerinin iç siyasetinde batağa girmiş olan bu iki meczup lider, yüzyıllık vahşi planları ile yeni bir kaosa adım atmışlardır. Sözde anlaşmanın tanıtıldığı toplantıda yer alan Umman, Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri ise bu tarihi ihaneti, bir ömür sırtlarında taşıyacaklardır.
Bu sözde plan “Yüzyılın Anlaşması” değil, “Yüzyılın Dayatması”dır. Filistin'i Siyonizm’e peşkeş çekme planıdır,  işgali meşrulaştırma ve Filistin halkının iradesini yok sayma planıdır, Mel'un siyonizmin Kudüs'ü Selahattin'in torunlarından geri alma planıdır.
      Hem terör devleti İsrail ve kuklası ABD’nin, hem katil Netenyahu ve erketesi Trump’ın Filistin’i işgal planı; diplomatik açıdan palavra; bizim açımızdan sadece bir paçavradan ibarettir.

     Filistin’in bağımsızlığı ve özgürlüğü, hem insanlık, hem de ortak paydası Müslümanlık olanlar açısından  insanlık onuru sınavıdır. Bu planı asla tanımayacak, Filistin/Kudüs özgür olana dek hep birlikte  haykırmaya devam edeceğiz. İnanç ve umudumuzla  filistin ve kudüs özgür olana   dek haykırmak, ister manevi ister maddi her türlü baskıya, dayatmaya karşı en güçlü direnişi göstermek boynumuzun borcudur.  

      Elbette, Kudüs’ün sahibi de varisi de belli olduğu gibi işgalcisi de bellidir.
Filistin topraklarında egemenlik hakkı olan devlet de bellidir. 

 

      Bizim için Filistin teslim olmamaktır. Filistin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesi ve azmidir. Filistin, emperyalist kurgulara direnme iradesidir. Filistin Kudüs'tür,

Kudüs siyonist İsrail’in değil; Filistin’in başkentidir.

 

      Ne ABD’nin Filistin konusunda ses çıkarma hakkı ne de Trump’ın Kudüs’e dair söz söyleyecek aklı vardır. Yüzyılın anlaşması kumpası;  Umarız Filistin’den İsrail’i, İslam coğrafyasından ABD’yi def edecek bir başlangıç olur.
      Sözde Yüzyılın anlaşması dayatması tam bir Siyonist işgal kalkışmasıdır. Siyonist güçler ve onların oyunlarına ram olmuş köleler,  Ortadoğu ve Filistin üzerinden insanlığı, barışı ve dünyanın huzurunu hedef alan bir dünya savaşını başlatmak istiyorlar. Dolayısıyla insanlık için, kapitalizme ve siyonizme karşı direniş, medeniyet coğrafyamız ve inanç paydaşlarımız için iman; insanlık için onur mücadelesidir.
        Kudüs'e yönelik ABD ve işgalci, istilacı, terörist İsrail tarafından izlenen politikalar ve adım adım işgale yönelik sergilenen maksatlı hareketler, asla kabul edilemez. Ümmet olarak buna direnmek bir anlamda varlık nedenimizdir. Mazlum Filistin halkının ve Kudüs'ün sonuna kadar yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz.
      Filistin halkının reddettiği bir taslak “Yüzyılın Anlaşması” değil, olsa olsa yüzyılın dayatması olur.
Bütün dünyayı bu sözde anlaşmayı  reddetmeye çağırıyoruz.


      Bugün burada tepki için bir araya gelen ve irade beyanında bulunan Müslümanlar olarak, Filistin’in iradesini esas almayan dayatmaları yok sayıyoruz. Dirilişe ve direnişe katkıyı onur sayıyor; Filistin ve Kudüs konusunda hassas olan; antisiyonist, antiemperyalist herkesi tepki koymaya davet ediyoruz.
Biz, emperyalizme karşı adil bir düzen için Filistin’i savunuyoruz. Biz, insanlık için Kudüs’ü, Kudüs için insanlığı savunuyoruz. Çünkü biz adalet tasavvurumuzu Hz. Ömer'den, zalimlere karşı mücadele etme azmi ve cesaretimizi Selahattin-i Eyyübi'den aldık.  Bizim, insanlığa sunduğumuz huzur ve barış telakkimiz var, Onun için diyoruz ki, Selam olsun özgür Kudüs’e, Selam olsun Filistin’e ve Filistin Devleti’ne, Selam olsun Filistin davasına omuz verenlere. selam olsun intifadanın yiğit çocuklarına, selam olsun Kudüs'ün yılmaz dava erlerine, selam olsun şeyh Ahmet Yasin'e.

 

       Ey İsrail ve ABD  Ey emperyalist uşaklar, siyonizmin kölesi işbirlikçi krallar, şunu iyi bilin ve belleyin ki, komutanı Hz. Muhammet olan bir ümmet, asla boyun eğmeyecektir. Direniş ve haykırışımız İsrail ve emperyalizm yok olana dek sürecektir.

                                                                                      

                                                                         Malatya  Sivil Toplum Kuruluşları Adına

                                                                                               Hüseyin Söylemez 

                                                                                   Memur Sen Malatya il Temsilcisi