''BİR BİLENLE BİLGE NESİL'' ÖDÜL TÖRENİ


527 | 24.05.2019
| |

Genç MemurSen tarafından Türkiye genelinde gerçekleştirilen ‘Bir Bilenle Bilge Nesil’ projesinin ödül törenini Malatya’da düzenlendi. 
Malatya’da 11 liseden 300 öğrenci ve 22 danışman öğretmenin katıldığı yarışmanın ödül töreni Öğretmenevinde düzenlendi. Programa AK Parti Milletvekili Öznur Çalık, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, EğitimBirSen Genel Sekreteri Latif Selvi, Genç MemurSen Genel Başkanı Eyüp Beyhan, ŞairYazar Recep Garip, Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, MemurSen İl Temsilcisi Mehmet Bingöl, EğitimBirSen 1 Nolu Şube Başkanı Hüseyin Söylemez ile çevre illerden gelen şube başkanları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.


Kuran tilaveti ile başlayan programda ilk olarak söz alan Genç MemurSen Başkanı Eyüp Beyhan, Türkiye’nin 81 ilinde örgütlenerek çok önemli faaliyetlere imza attıklarını söyledi. Genç Memur Sen’in ‘İlim, İrfan ve Hikmet Yolunda Şuurlu Gençlik’ düsturuyla bir aksiyon hareketine dönüştüğünü belirten Beyhan, “Bir Bilenle Bilge Nesil projesi benimsemiş olduğumuz mücadele kültürünün bir tezahürüdür” dedi.
Daha sonra söz alan EğitimBirSen Genel Sekreteri Latif Selvi ise sendikacılığın emek ve alın terinin karşılığının hak edene verilmesi mücadelesinin adresi olduğunu söyledi.
Diğer konuşmalarda ise projenin amacının gençliğin ihtiyaçlarını ve beklentilerini saptamak, iş birliği içinde çözüm odaklı çalışmalar yaparak, eğitim, sanat, spor, sosyal yardımlaşma gibi birçok alanda projeler üreterek destekleyici politikalar geliştirmek ve uygulamak olduğu belirtildi. Asıl hedef kitlenin ortaöğretim çağındaki gençlik olduğunun belirtildiği projede milli ve manevi değerlerine bağlı, kişisel ve sosyal yönden gelişmiş, etkin, üretken, topluma faydalı salih nesiller yetiştirmek olduğu hatırlatıldı.
Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi. Ayrıca danışman öğretmenlere de plaketleri verildi.

 
Küfür, Hakaret ve Rencide Edici Yorumlar Yayınlanmayacaktır.

Top